Zespół Szkół Technicznych nr 1 podpisał umowę o współpracy z PGG (Polska Grupa Górnicza), która gwarantuje absolwentom szkoły pracy w zawodzie górnika.

16 uczniów może liczyć na posadę technika górnictwa podziemnego, a 15 na posadę górnika eksploatacji podziemnej. Jest to informacja głównie dla uczniów którzy mają zamiar wybrać te kierunki w ZST nr 1 w przyszłym roku szkolnym. – To bardzo dobra wiadomość dla naszych uczniów, a także dla tych, którzy myślą o związaniu swojej kariery zawodowej z górnictwem – zapewnia Sylwia Tkocz, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych nr 1.

Zapraszamy wszystkich chętnych na kierunki technik górnictwa podziemnego oraz górnik eksploatacji podziemnej. Rekrutacja trwa do 18 czerwca – dodaje dyrektorka.

ZST nr 1 w Chorzowie słynie z przestrzegania górniczych tradycji. Uczniowie uczą się pracy w zawodzie od specjalistów którzy pracują na kopalniach. Lekcje praktyczne odbywają się w KWK Wujek. Oprócz podstawowych przedmiotów obowiązkowych (matematyka, polski) klasy górnicze realizują także przedmioty takie jak: eksploatacja podziemna złóż, podstawy geologii i górnictwa, maszyny i urządzania górnicze oraz przepisy prawa i bhp w górnictwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj