Jutro czyli 18 maja odbędzie się kolejne wieczorne zwiedzanie gmachu Urzędu Miasta w Chorzowie. W tym roku organizatorzy zaskoczą nas 3 escape roomami czyli pokojami z których by się wydostać należy rozwiązań określoną ilość łamigłówek, mieszkańcy na rozwiązanie ich będą mieli zaledwie 30 minut. Impreza potrwa przez 5 godzin, od godziny 16:00 do 21:00.

 

W zeszłym roku na nocne zwiedzanie gmachu przybyło przeszło 400 mieszkańców Chorzowa.

W tym roku również się ono odbywa. Już jutro będziemy mogli poznać historię budynku oraz wejść do miejsc które na co dzień są niedostępne.

 

Podczas imprezy zorganizowana zostanie wycieczka z przewodnikiem na której mieszkańcy zobaczą m.in wieżę zegarową czy podziemia, a przed budynkiem będą mogli podziwiać wystawę zabytkowych samochodów. Zorganizowane również będą 3 escape roomy z których na wydostanie się goście będą mieli pół godziny. Tematyka escape roomów prezentuje się następująco:

“Chorzowska Legenda, Tajemniczy gabinet oraz “Historia Ruchu Chorzów”.

Jednak to nie koniec atrakcji jakie zostaną zorganizowane podczas imprezy. W tym roku obchodzimy 150-lecie nadania praw miejskich Królewskiej Hucie. Przed urzędem staną zabytkowe samochody, a wewnątrz budynku będą spacerować aktorzy przebrani w XIX-wieczne stroje, a ponadto każdy z gości będzie mógł zrobić sobie pamiętkowe zdjęcie na tle ogromnej widokówki sprzed 150 lat. Zostanie również zorganizowany konkurs na najlepsze XIX-wieczne przebranie, dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody.

 

W obecnej chwili już ponad pół tysiąca osób zapisało się na nocne zwiedzanie Urzędu.

Zapisać się można telefonicznie pod numerem 32 416 52 70, mailowo pod adresem zwiedzanie@chorzow.eu lub tradycyjnie w samym urzędzie w pokoju 208.

Jeśli chcemy skorzystać z atrakcji jaką jest dostęp do escape roomów należy pamiętać, że są osobne zapisy na zwiedzanie, a osobne na dostęp do escape roomu do którego możemy wejść w 5-osobowych grupach.

 

Zapisy będą przyjmowane aż do wyczerpania limitu miejsc. Jutrzejsza impreza to rozgrzewka przed chorzowską Nocą Muzeów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj